| English | Türkçe
> Haberler > Mendilkapmaca da Minikler 3 Türkiye Şampiyonu Ordu Oldu

Kurumsal

Mendilkapmaca da Minikler 3 Türkiye Şampiyonu Ordu Oldu
05/06/2016

Mendilkapmaca Oyun Grubu Minikler 6. Türkiye Şampiyonası Hatay’ın Payas İlçesinde yapıldı.
2-4 Haziran 2016 Tarihleri arasında gerçekleştirilen şampiyonanın paydaşlığını Payas Belediyesi üstlendi.
01 Haziran 2016 tarihinde Genel Başkanımı Oktay YELLİKAYA’nın başkanlığındaki heyetle Payas Kaymakamı Hakan Kılınçkayayı makamında ziyaret etti.
 
 
Aynı gün Payas Belediye Başkanı Bekir Altan heyeti Sokullu Mehmet Paşa Külliyesinde Türk Törelerine uygun bir ortamda karşıladı. Başkan Altan, ziyarette, çocukların geleceğimiz olduğunu, Payas Belediyesi olarak geleceğimiz çocuklara yönelik tüm çalışmalara aktif olarak katılım gösterdiklerini ifade etti.
 
 
Perşembe günü başlayan turnuvada Karadeniz Bölgemizi Ordu, Marmara Bölgemizi Yalova, Ege Bölgemizi Denizli, Akdeniz Bölgemizi Adana, İç Anadolu Bölgemizi Sivas, Güneydoğu Anadolu Bölgemizi Diyarbakır Ev sahibi ilimizi Dört yol ilçemiz temsil etti.
Müsabakanın ilk günü eleme yarışmaları şeklinde geçti. İlk gün Adana ve Ordu çekişmeli müsabakaların ardından finale kaldılar.
 
 
İkinci günü Diyarbakır, Hatay ve Denizli üçüncülük sıralaması için birbirleriyle yarıştılar.
Yapılan yarışmalar neticesinde Denizli Üçüncülük ipini göğüslerken, Hatay dördüncülük, Diyarbakır ise beşincilik elde ettiler.
 
 
“Benimle oynar mısın?” büyükler yarışması ÇOSKK Oğulları ile Payas Oğulları arasında gerçekleşti. Bir set Mendilkapmaca ile bir set Seksek oynatıldı. Takımlar, Payas Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, ÇOSKK Genel Başkanı Oktay Yellikaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eray Sarı, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bayram Ali Kalfa Bölge Başkanları ve İl Başkanları, oyun liderlerinden oluştu.
 
 
Kaymakam Hakan Kılınçkaya’nın takımı oyunu 1-0 kazandı.
Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ın da katıldığı final karşılaşması Adana- Ordu arasında gerçekleşti. Çekişmeli yarışmanın sonucunda Ordu Adana’yı yenerek Minikler Mendilkapmaca Türkiye şampiyonu olmayı başardı.
 
 
Ödül töreninde tüm takımlara katılım belgesi verildi. Üçüncü olan takım Denizli’nin madalyasını İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bayram Ali Kalfa verdi. İkinciliği Kazanan Adana’nın Madalya ve Kupasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Eray Sarı verdi. Şampiyon takım Ordunun Madalya ve Kupasını ise Payas Belediye Başkanı ve Organizasyonun Hamisi Bekir Altan verdi.
 
 
Ödül töreninin arkasından Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ın, şampiyonanın katılımcılarının onuruna Sokullu Mehmet Paşa Külliyesinde bir de akşam yemeği verdi. Çocukların kendilerini de ifade edebilecekleri söyleşilerin de yapıldığı yemekte, katılımcılara çeşitli hediyeler de verildi.
 
 
Programın son günü 4 Haziran 2016 tarihinde Antakya merkezde dünyaca ünlü mozaik müzesi ve harbiye gezisi düzenlendi. Ayrıca Antakya tatlısı olarak ta bilinen Künefe de ikram edildi.


Bu içeriği paylaş: